ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14855077
*
nr 1485 5077
Spegel
metall, 41x70 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 20:52:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 11:44:50
1
100 kr
26/8 08:19:30
2
300 kr
27/8 10:22:43
1
200 kr
27/8 10:22:43
2
250 kr (Budbetjänt)
27/8 10:22:46
1
300 kr
27/8 10:22:46
2
300 kr (Budbetjänt)
27/8 10:22:50
1
350 kr
29/8 20:37:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1485 5077
Spegel
metall, 41x70 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/8 11:44:50 | 1 | 100 kr |
26/8 08:19:30 | 2 | 300 kr |
27/8 10:22:43 | 1 | 200 kr |
27/8 10:22:43 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/8 10:22:46 | 1 | 300 kr |
27/8 10:22:46 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/8 10:22:50 | 1 | 350 kr |
29/8 20:37:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27